Výstava umění a řemesel 27.7.-11.8.2019 KD Herálec

     V sobotu 27.7.2019 v 17.00 hod. byla v Kulturním domě slavnostně zahájena „Výstava umění a řemesel“. Uvítací slovo přednesl pan Ladislav Havlík, člen Klubu patriotů, slavnostní slovo měl pan starosta Zdeněk Gregor. Hrou na klavír a zpěvem zpříjemnily zahájení slečna Dominika Gregorová a paní Marie Vaisová.

     Po zahájení si přítomní se zájmem prohlíželi výstavu a občerstvili malým pohoštěním.

KINO HERÁLEC

Promítání filmu „Po čem muži touží“ opět pozvedlo laťku návštěvnosti heráleckého kina již na číslo 155 diváků i přes jeho přemístění do Kulturního domu, kvůli nepřízni počasí. Stejně jako u předchozích kin i nyní měli návštěvníci možnost hlasovat mezi filmy, které budou při příštím promítání k vidění. Na výběr bylo mezi filmy „Teroristka“ a „Všechno nebo nic“. V poměru 82 ku 73 zvítězil film „Teroristka“, který měl být promítán opět pod širým nebem 26. 7. 2019. Bohužel po jednání distributorem filmu se nám nepodařilo film na nejbližší promítání dohodnout. Jako alternativu byl proto zvolen film LOVEní, který měl premiéru 21. 3. 2019 a během hlasování po filmu Bohemian Rhapsody skončil jako druhý. Film „Teroristka“ pro vás připravujeme na následující promítání letního kina.

Budeme se tedy na vás těšit v pátek 26. 7. 2019 od 21:00 na fotbalovém hřišti s filmem LOVEní.

Prodej BIO popelnic na OÚ

Množí se nám dotazy, proč jsou BIO popelnice nyní zpoplatněny. Původní popelnice byly zapůjčeny zdarma obci Herálec fi. ODAS  a dále distribuovány jednotlivým domácnostem. Fi. Odas si tak zajistila přísun bioodpadu, který zpracovává ve své bioplynové stanici. V této době nejsou biopopelnice dále podporovány, proto je obec zakoupila a nabízí Vám za cenu 1250 Kč/ks včetně dopravy. Každá domácnost může mít několik biopopelnic, jejichž vývozy budeme dále zajišťovat.

Pozvánka na oslavy – 230 let obce Karlov 27.7.2019

Plakát_230let_final

Zahájení 13,30 hod.

Breakdance 15,00 hod. (Antonín Kůžel)

Zkouška dovednosti a zručnosti pro děti 16,00 hod.

Celé odpoledne velká skluzavka pro děti

občerstvení zajištěno pro malé a velké příchozí

odpoledne k poslechu hraje PressBand

večerní zábava od 19,00 hod. – hraje TONIC, vstupné 80,- Kč

 

Doprovodný program:

po celé odpoledne doprovodný program ve Sklárně AG Svoboda: ukázka výroby skleněných figurek na kahanu, malování na sklo, hrátky s levandulí

 

změna programu vyhrazena

během akce bude pořizována fotodokumentace

V pátek 12. 7. 2019 ve 20:00 – promítání letního kina – film: ,,Po čem muži touží“.

Již tento pátek 12. 7. 2019 se uskuteční další promítání, tentokrát s filmem „Po čem muži touží“ v hlavní roli s Jiřím Langmajerem a Annou Polívkovou. Bohužel kvůli nepříznivé předpovědi počasí se promítání neuskuteční pod širým nebem na fotbalovém hřišti, ale v Kulturním domě od 20:00.

Přijďte se tedy společně zasmát s touto skvělou komedií, jenž byla natáčena i v hotelu Podlesí a jeho blízkém okolí.