KARNEVAL S MAŠINKOU

V neděli 24. 2. 2019 jsme v našem kulturním domě mohli přivítat organizátory z kraje Vysočina, kteří si pro rodiny s dětmi připravili nabitý program plný zábavy, her a vystoupení. Celá tato akce byla uskutečněna pod hlavičkou Rodinných a Senior pasů Kraje Vysočina, které se snaží a propojení generací.

Odpolednem nás provedl Milan Řezníček, komentátor Hitrádia Vysočina a jeho kolegové z týmu Vysočina Media, kteří pro děti připravili například virtuální realitu, fotokoutek s mašinkou, kde každý obdržel fotku na památku, nádherné malování na obličej, vystoupení skupiny Hotch Potch, známe skupiny Maxim Turbulenc nebo kouzelníka Toma. Mimo jiné si děti užily zábavné taneční diskotéky, během které se naučili nejednu taneční choreografii.

Účast zde byla obrovská, protože do heráleckého kulturního domu přišlo téměř 400 návštěvníků. Doufáme tedy, že se všem tato akce líbila, a že se v takto hojném počtu setkáme na dalších akcích, která v tomto roce pro vás obec Herálec chystá.

FOTOGALERIE

1. promítání kina Herálec

V heráleckém Kulturním domě se v neděli 17. 2. 2019 uskutečnilo po téměř 26 letech promítání rodinné animované pohádky Úžasňákovi 2. Nad očekávání všech pořadatelů se zde sešlo více než 120 diváků, čímž byla téměř zaplněna celá kapacita kina.

Na konci filmu byly představeny ukázky 2 filmů Asterix a Obelix – Tajemství kouzelného lektvaru a Špunti na vodě. Při odchodu mohli diváci vhazovat lístky, které obdrželi u vstupu, do krabičky s filmem, který by chtěli vidět příště. Hlasování bylo velice těsné, ale nejvíce hlasů získal film Asterix a Obelix s počtem hlasů 64, oproti Špuntům na vodě, kteří získali 58 hlasů. Další promítání obecního kina plánuje kulturní komise v dubnu, nicméně o přesném termínu budeme všechny informovat v dostatečném předstihu, nejpozději v dubnovém vydání obecního Zpravodaje.

Mnohokrát děkujeme všem divákům za zcela zaplněný sál, protože to je pro všechny pořadatele ta nejlepší odměna za práci, která je s promítáním kina spojená. Doufáme, že se v takto hojném počtu sejdeme i při dalším promítání, které již bude předvojem před hlavní programem Letního kina.

Výsledky z Familských párkových závodů

Za nádherného slunečného počasí se po dlouhých 13 letech uskutečnili v naší obci lyžařské závody, pořádané pro širší veřejnost. Díky tomu si mohli všichni zúčastnění porovnat síly i s přespolními závodníky a zároveň se na start postavili i předškolní závodníci. Celkem cílem projelo 31 závodníků v 10 kategoriích od Benjamínků a Benjamínek až po Starší žáky a žákyně.

Všem zúčastněným děkujeme za nádherné sportovní výkony a divákům za krásnou atmosféru. Věříme, že se všem toto lyžařské odpoledne líbilo a těšíme se další rok, kdy pořadatelé ze SKI Teamu Herálec plánují uspořádat tradiční Heráleckou 15, která se naposledy konala v roce 2006 na takzvaném „Brázďáku“.

Fotografie najdete v naší fotogalerii 2019 – ZDE

Výsledky