Přeskočit navigaci

Obec Herálec

Pohled na obec ze školy

Farnost Herálec

Farnost Herálec

Vyhledávač firem

FIRMY V NAŠÍ OBCI


Otevření hřiště

Pavel Dítě · 04. 06. 2006 · přečteno 3885x · komentáře: 0

Dlouhá léta zdevastovaný areál "tenisových kurtů" se konečně dočkal výrazné přeměny do zcela nového multifunkčního sportovního areálu s umělým travním povrchem. Na slavnostní otevření 25. května 2006 přijali pozvání pana starosty Lubomíra Gregora a předsedy TJ Sokol Herálec pana Stanislava Suchého významné osobnosti našeho kraje: František Bublan - ministr vnitra vlády ČR, Karel Černý – poslanec PS PČR, Jan Kasal – místopředseda PS PČR, Jaroslav Hulák – radní kraje Vysočina. Pozvání také přijali starostové z blízkého i vzdáleného okolí a místní občané, kteří si udělali odpoledne čas a přišli i za chladného a deštivého počasí.

foto foto

Na začátku chlapci a děvčata z heráleckého souboru Taky divadlo předvedli národopisné písně a tance z okolí Horácka.

foto foto

Velmi rytmickou ukázkou aerobiku zpestřily program také děvčata z 8. třídy.

foto foto

Jako při každém slavnostním otevření, tak ani zde nechybělo symbolické přestřižení pásky a promluvy některých hostů, kteří byli rádi, že se tento areál podařilo vybudovat a popřáli heráleckým sportovcům hezké sportovní zážitky na tomto hřišti. Někteří také s úsměvem zavzpomínali na své sportování zážitky ze svého mládí. Také zde bylo zmíněno, že by raději viděli investice do stovek takových podobných hřišť pro tisíce sportovců než nějakou několikamiliardovou investici do „národního stadionu“ pro několik desítek vyvolených.

foto foto

TJ Sokol Herálec připravil soutěž pro děti, ve které měly za úkol nasbírat co nejvíce míčku, pro nejlepšího sběrače byla připravena nová tenisová raketa, kterou si odnesly děti ze souboru Taky divadlo, kteří tuto soutěž pojali trochu jinak než byl záměr pořadatelů.

foto foto

Jestli je hřiště opravdu hotové a připravené k používání, tak o tom se přesvědčili i pozvaní hosté jako například Jan Kasal střelbou na koš míčem, který přinesl jako dárek, nebo Karel Černý slavnostním odpálením míčku raketou, kterou dostal za největší zásluhy na vybudováném sportovním areálu .

foto foto

Po sportovních výkonech následovalo také občerstvení a předání šál v klubových barvách. Na snímku (v červené bundě) je také vidět nejstarší „železný muž“ v republice pan Miloš Živný.

foto foto

Ještě ukázka pro představu, jak takové hřiště vzniká. První fotka je z podzimu minulého roku a ta druhá je z května letošního roku, kdy bylo hřiště dokončeno

foto foto

Několik informací:

Asi nejdůležitější informace pro zájemce,kteří si toto hřiště budou chtít půjčit bohužel zatím chybí, protože cena za pronájem areálu zatím není známa. (aktualizováno: tenisové kurty)

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří mají zásluhu na vybudování tohoto hřiště. Věřím, že bude dostatečně využito ke zlepšení fyzické kondice nebo třeba jen pro příjemné odreagování. Prosím, važme si, že hřiště máme a podle toho se k němu chovejme.

Komentáře

Článek ještě nebyl komentován.

přidat komentář

Váš komentář ke článku

 

© 2013 Obec Herálec · webmaster · RSS
TOPlist