Přeskočit navigaci

Obec Herálec

Pohled na obec ze školy

Farnost Herálec

Farnost Herálec

Vyhledávač firem

FIRMY V NAŠÍ OBCI


Masopust 2013

Pavel Dítě · 21. 02. 2013 · přečteno 2203x · komentáře: 3

Po dvou letech opět vyšel do ulic Herálce tradiční průvod masek tentokrát v novém „kabátě“.

V minulém roce maškarádi nechodili z důvodu zničených většiny obleků, které neodmyslitelně patří k heráleckému masopustu. V letošním roce se podařila část masek opravit a většina byla vyrobena úplně nová. Doufáme, že tyto krásné masky dlouho vydrží a že se o ně pořadatelé dobře postarají.

V sobotu 16. února 2013 přesně v 8 hod. ráno vyšel masopustní průvod z hasičské zbrojnice směrem před obecní úřad, kde je očekával starosta obce Lubomír Gregor, který jim udělil oficiální povolení k průchodu obcí.

Pak již nic nebránilo tomu, aby se chlapci vydali na náročnou celodenní pouť Herálcem, kdy se snažili navštívit většinu domácností, zahrát a zatancovat. Ve většině domácností měli připravené něco na zahřátí, koblihy nebo třeba chlebíčky.

V letošním roce byl masopustní průvod již v postní době, která začala Popeleční středou 13. února 2013. Děkujeme všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě Masopustu 2013 v Herálci. Budeme se těšit na příští rok, že je opět uvidíme v plné kráse.

Související:

Komentáře

Ladislava
02. 03. 2013 08:29
I když jsem se přímo jako rodačka nezúčastnila masopustního průvodu, masky se mi moc líbily. Díky těmto stránkám, mám perfektní přehled co se u nás děje. Děkuji

Jana Štollová
23. 02. 2013 23:06
Kluci měli nové masky, které odpovídaly starým tradicím, moc jim to slušelo, počasí přálo, celý den se vydařil, díky a jen tak dál. A taky, ty malé klobásky byly moc dobré, vezmu si od kluků recept.

:-)
22. 02. 2013 19:57
Byl to super den a klukum se to povedlo, masky nemely chybu:-) jen tak dal

přidat komentář

Váš komentář ke článku

 

© 2013 Obec Herálec · webmaster · RSS
TOPlist