Přeskočit navigaci

Obec Herálec

Pohled na obec ze školy

Farnost Herálec

Farnost Herálec

Vyhledávač firem

FIRMY V NAŠÍ OBCI


Herálecké posvícení se vzácnou návštěvou z Tanzanie

Pavel Dítě · 22. 12. 2013 · přečteno 339x · komentáře: 0

Kněží Norbert Kalimangasi a Basil Ngwega přijeli do Herálce poděkovat za traktor a dary.

Na přelomu ledna a února roku 2013 byly do Norbertovy farnosti v rámci misijní výpravy doručeny mimo jiné tři traktory, z nichž jeden – Zetor Super 50 koupil otec Vladimír Záleský a kompletně na něm provedli generální opravu herálečtí hasiči a farníci.

Oba kněží přijeli do České republiky navštívit místa odkud jim byly zaslány pro ně doslova drahocenné dary. Kromě farností v Brně, na Žďársku a Českých Budějovicích navštívili také firmu Žďas, která jim poslala u nich odlitý zvon se jménem Svatý Tomáš, který již visí ve věži kostela a zve farníky na bohoslužby.

Všechny tři traktory - dva Zetory 50 Super a jeden Massey Ferguson jim pomáhají v zemědělství při pěstování rýže, kukuřice a banánů. Jak řekl otec Norbert při mši svaté, tak traktory jsou v dobré kondici a hodně jim ulehčují práci a zvyšují výnosy, do té doby museli lidé dělat všechny práce ručně a nebo s pomocí zvířat.

Během jejich návštěvy v našich farnostech dostávali informace z Tanzanie, že je tam kolem 30°C, což se nadalo s mrazivými dny a sněžením u nás vůbec srovnat a musely přijít na řadu vrstvy svetrů, zimní bundy a čepice. Sníh pro ně byl velký zážitek.

Tito velmi milí a usměvaví kněží za všechno ze srdce poděkovali a všechny farníky zvali na návštěvu do farnosti k nim do Tanzanie.

Druhá sada fotografií je ze mše svaté v týdnu, kdy měl otec Norbert kázání.

Komentáře

Článek ještě nebyl komentován.

přidat komentář

Váš komentář ke článku

 

© 2013 Obec Herálec · webmaster · RSS
TOPlist