FIRMY V NAŠÍ OBCI

Biatlon a běžecké lyžování 2013

Pavel Dítě · 01. 02. 2013 · přečteno 1580x · komentáře: 1

Biatlon

Herálečtí biatlonisté v průběhu vánočních svátků poctivě trénovali především v areálu „Arény Vysočina“ v Novém Městě na Moravě a měli tu možnost „okukovat“ biatlonovou dovednost od těch nejlepších v České republice - biatlonové reprezentace. Na závěr soustředění zorganizovali společný „Silvestrovský štafetový závod dvojic“, kdy vždy jeden z mužských reprezentantů si přibral do dvojice svoji partnerku a singloví reprezentanti pak heráleckou dívku. Po strhujícím závěru pod dohledem šéftrenéra mužské reprezentace Ondřeje Rybáře byla nejrychlejší dvojice Tomáš Krupčík – Karolína Otavová, druhý přijel Tomáš Holubec s manželkou, třetí byl Michal Šlesinger s Eliškou Teplou, dále Michal Krčmář s Kristýnou Černou a Jaroslav Soukup s Michaelou Sádovskou. Šéftrenér při závěrečném vyhodnocení nezapomněl poznamenat, že umístění na čelních místech v závodě je především zásluhou mladých závodnic.

Silvestr 2012 - Nové Město na Moravě

Společný trénink byl asi ku prospěchu všech, když v následujících dnech reprezentace uspěla v závodech světového poháru a děti pak o víkendu 5.1.-6.1.2013 v závodech I. Českého poháru v Novém Městě na Moravě. V sobotním vytrvalostním závodě zvítězila v kategorii žákyně „C“ Eliška Teplá a Michaela Sádovská byla na pátém místě. V kategorii žákyně „B“ získala bronzovou medaili Veronika Černá. V nedělním hromadném závodě se štafetovou střelbou byla Michaela Sádovská opět na pátém místě a Eliška Teplá sedmá. Veronika Černá po nepřesné střelbě doběhla osmá. Nováčkem v biatlonových závodech Českého poháru byl Tomáš Gregor (Čert), který se umístil na dvanáctém a jedenáctém místě.

1. ČP biatlonu žactva Nové Město na Moravě

Do Jeseníku na závody II. Českého poháru 18.-20.1.2013 v Nové Vsi u Rýmařova z důvodu nemoci neodcestovala favoritka Eliška Teplá. Plnohodnotně ji nahradila Michaela Sádovská, která v sobotním rychlostním závodě skončila druhá a v závodě s hromadným startem na třetím místě. Dobře si vedl i nováček v biatlonu Tomáš Gregor, který se, především díky dobrému běžeckému výkonu, umístil na 5. a 8. místě. Veronika Černá v sobotním závodě s jednou chybou na střelnici vybojovala bronzovou medaili. V nedělním závodě si vybrala závodní smůlu, když jí zamrzl zásobník ve zbrani, v důsledku čehož z deseti ran měla devět chyb. S devíti trestnými kolečky a penalizací závod nevzdala a nakonec skončila na 16. místě.

Vrcholem žákovské biatlonové sezóny bude 22.-24.2.2013 Mistrovství ČR v biatlonu žactva 2013 konané v Jablonci nad Nisou.

2. ČP Břidličná

Běžecké Lyžování

Průběžně probíhají závody běžeckého lyžování - Českomoravský pohár, kde je nejúspěšnější Aneta Trávníčková a Tadeáš Otava, když každý získal jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Veronika Černá byla jednou druhá a jednou třetí. Eliška Teplá absolvovala pouze jeden závod, který vyhrála. Pokud sněhové podmínky dovolí, budou další závody ve Svratce, Hlinsku, Žďáru nad Sázavou, Pohledci a závěrečný dne 24.2.2013 v Novém Městě na Moravě. Nejlepší se pak nominují na finále závodů „Hledáme nové talenty“ do Jablonce nad Nisou.