6.12.2018 – Mikulášská besídka v Kulturním domě Herálec

2.12.2018 – 1. adventní neděle v parku za OÚ

3.2.2018 – Ples Zastupitelstva obce Herálec

1.1.2018 – Novoroční výšlap na Devět skal

23.12.-31.12.2017 – Vánoční výstava v České škole

 

29.12.2017  – pořádala Obec Herálec a SPCCH ,,Loučení se starým rokem“

 

 

28.12.2017 Bleší trh na Gregoráku

3.12.2017 – Divadlo Sborovna v KD

://obecheralec.cz/wp-content/uploads/2017/08/PC032878-133×100.jpg“ alt=““ width=“133″ height=“100″ class=“alignnone size-thumbnail wp-image-5132″ />

1.12.2017 – Šafářanka v DPS

5.11.2017 Vítání občánků

10.10.2017 -Ferda Mravenec

,,V neděli 1.10. pořádala Kulturní komise zájezd na muzikál „Ferda Mravenec“ do Prahy. Děti, rodiče a prarodiče společně s Ferdou a jeho kamarády prožili nejrůznější příhody, kteří hrdinové ze slavné pohádky Ondřeje Sekory zažívají. Muzikál byl plný krásné hudby, tanečních čísel, nádherných scén, kostýmů, komických prvků a akrobatických vystoupení – především lučního koníka. Po představení se mohli děti i dospělí vyfotit s hrdiny. muzikálu. Prohlédli jsme si i očarující pražské uličky. Plní dojmů jsme se odpoledne vraceli domů a těšili na další podobnou akci.“                                         Za kulturní komisi Renáta Gregorová

26.8.2017 – Traktorkiáda 

V sobotu 26.08.2017 se za krásného počasí  konala Herálecká traktoriáda kterou pro vás připravil spolek Pro Herálec.Sjelo se mnoho pěkných strojů z celé republiky (nejvzdálenější účastníci od Břeclavi a z Českého ráje). Děkuji všem ,kteří nám pomohli s organizací,děkuji obci za poskytnutí prostor pro konání soutěží a Sokolům za půjčení stánku pro přípravu občerstvení. Akce se zdařila i zásluhou velkého počtu přihlížejících pro které je určena.Fotografie z celého dne jsou k vidění na internetových stránkách obce a na www.proheralec.cz.  Předseda spolku Pro Herálec – Zdeněk Gregor

 

7. 8. 2017 – SPCCH 

V pondělí 7.8.2017  uspořádal výbor SPCCH pro své členy opékání klobás u myslivny.Akce se velmi zdařila.Počasí nám přálo a všichni se ,myslím,dobře bavili.K dobré náladě přispěli dva oblíbení muzikanti pan Jiří Krupinec a pan Bohuslav Šiler.Už se těšíme na příští rok.

7. 5. 2017 – Májový výšlap na Žákovu horu

 

29. 4. 2017 – Sraz harmonikářů

 

9. 4. 2017 – Pohádka „Baba Jaga“  KD Herálec

 

4. 2. 2017 – Ples Zastupitelstva obce Herálec

  1. 1. 2017 – Novoroční setkání na Tisůvce

  1. 1. 2017 – Novoroční setkání obcí na Devíti skalách

28. 12. 2016 – Bleší trh na ,,Gregoráku“

 

5.12.2016 – Herálecké peklo na soutěži pekel ve Svratce:

Na pozvání ČSŽ-valkýry Svratka se zúčastnili pekelní čerti z Herálce v soutěži Svratecké peklo. Herálečtí se této soutěže zúčastnili   poprvé. Ve Svratce to byl již třetí ročník. Sraz pekel byl před hlavní tribunou fotbalového stadionu ve Svratce. Vše začalo představením se soutěžních pekel divákům. Jednotlivá čísla pekel přiděloval čert pod dohledem svatého Mikuláše a andělů. Našemu peklu přidělil čert číslo čtyři. Jednotlivá pekla dělala soutěže pro děti. Naše družstvo mělo připravenou soutěž v přikládání uhlí pod kotel. Děti házely uhlí do pekla pod kotel a když čerti naznali, že úkol děti splnily tak dostaly za odměnu pekelné bonbony. Okolo 17 hodiny se začala pekla řadit do průvodu pod dohledem svatého Mikuláše a andělů a zdáli to všechno kontroloval vládce pekel. .Mikuláš a andělé šli v čele průvodu, který prošel Svratkou a v doprovodu asi 250 lidí . Kolem 18 hodiny se průvod vrátil zpět do sportovního areálu, kde bylo připraveno občerstvení pro účastníky setkání pekel. Byly také připraveny hlasovací lístky a urny na hlasy pro jednotlivá pekla . Po ukončení hlasování a sečtení hlasů pro jednotlivá pekla vyhlásil Mikuláš výsledky. Herálecké peklo získalo při první účasti krásné páté místo. Všechna pekla dostala pěkný ceny. Kulturní komise byla ráda, že Herálec byl na tuto akci pozván. Velké poděkování patří především těm, kteří si krásný masky vyrobili a oblékli si je na sebe. Byla to vynikající reprezentace Herálecké kultury.                                     Připravil Havlík L.

11.11.2016 – oslava sv. Martina

6.11.2016 – Vítání občánků

 

28.10.2016 – Lampionový průvod

14.10.2016 – Mrákotínka

8.10.2016  – Motokros

9.7.2016 – Oslavy 650 let od založení obce Herálec

Kulturní akce, které byly na oslavy připraveny kulturní komisi. Menší problém nastal s příjezdem senátora za KDU-ČSL pana Ing.Bradáče, který měl křtít knihu o historii Herálce, kterou napsala pani L. Tučková, protože přijel o hodinu déle, tak křest proběhl bez něho. Jinak ostatní akce proběhly bez větších problémů. Chtěl bych poděkovat paní L. Tučkové za napsání knihy o Herálci, Ing. J. Černému za pomoc a zajištění kamene, který jsme potřebovali pro umístění pamětní desky u lípy, která byla k tomuto výročí vysazena vedle staré České školy, panu F. Dítětovi, K. Otavovi, A. Trávníčkovi st. za půjčení a rozmístění fotografií a dalších materiálů, zahrádkářům, paní N.Majorové, L.Vaisové, J.Vojtové, P. Dítětové, L.Černé, Petře Vaisové, J.Gregorovi, F.Myškovi a dalším, kteří se na výstavě podíleli. Mysliveckému sdružení panu Sedlářovi, Holešovi ,Weberovi a dalším členům, kteří zajistili občerstvení a ukázku pasování na myslivce, SPCCH pani Ondráčkové, J.Gregorovi za ozvučení celé akce při křtu knihy a programu před myslivnou, zaměstnancům obecního úřadu Z. Střížovi, Z. Myškovi, L. Ptáčkovi, J. Burešovi, J. Zástěrovi, P. Koskovi, SDH v Herálci, panu P. Troníčkovi, M. Kučkovi, za sportovní část oslav na fotbalovém hřišti, rozhodčím L. Novákovi, J. Odvárkovi, L.Ptáčkovi a všem hráčům, přípravce a žákům TJ Svratouch, paní J. Guličukové, M.Laštovicové, J.Havlíkovi, Mgr. M.Černému, K.Otavovi ml., A.Trávníčkovi st., P. Hamákovi, obci Herálec, celému SKI TEAMU za půjčení cen a diplomů, Ing. Špacírovi, F. Hamákovi a na závěr bych chtěl poděkovat členům kulturní komise L. Dospělové, Z. Gregorové a paní M. Pospíšilové zaměstnankyni obecního úřadu, která nahradila jednu členku kult. komise. Poděkování také vám všem, kteří jste se na tyto akce přišli podívat.

Připravil předseda kult. komise Havlík L.

 

Velký fotbalový zápas skončil vítězstvím Moravského Herálce

Český Herálec – Moravský Herálec   1 : 2 (0:1)

Branky: Major Pavel (ČH) 50min.

Kubiš Pavel (MH) 25 a 55min.

Rozhodčí: HL.AR. Odvárka Jaroslav, AR1. Novák L., AR2. Ptáček L.

Diváci: 200

Sestavy: Český Herálec: hrající trenér P. Troníček, Gregor K., Dvořák L., Pekař L., Otava K.,Škorpík M., Škorpík J., Pohorský J., Gregor Z., Major P., Ptaczek R., Černý J.

Moravský Herálec: hrající trenér Kučka M., Černý M., Čejka Z.,Sláma J., Beneš, Petrlík P., Beneš, Kubiš P., Zástěra, Dítě R. , Chylík F.

Nejlepší hráči: Škorpík M.(ČH) – Čejka Z., Kubiš P. (MH)

Po několika letech se uskutečnilo utkání mezi Českým Herálcem a Moravským Herálcem. Utkání začalo českou a moravskou národní písní (Čechy krásné Čechy mé a Morava krásná zem). Hlavní rozhodčí utkání J. Odvárka upozornil hráče, že nebude trpět žádné simulování a bude pískat i náznaky faulů, vyzval také diváky, aby nepokřikovali sprostě na hráče nebo rozhodčího a v případě nutnosti bude nesportovní divák vyveden ze sportovního areálu. Také oba trenéři vyzvali žáky, které trénují, aby si dělali poznámky z jejich předvedené hry. Potom začalo samotné utkání. Český tým začal utkání velkým náporem, bohužel bez gólového vyjádření, když zvláště výborný výkon podával brankář Černý M. , který několikrát podržel mužstvo Moravy, postupně se hra vyrovnávala, Morava se vymanila z tlaku soupeře a v 25min. udeřila, když z brejku dal vedoucí branku nejlepší hráč na hřišti Pavel Kubiš. Do konce poločasu se již na stavu nic nezměnilo. Druhý poločas začal překvapivě náporem Moravy, ale na výsledku se po neplodné koncovce nic nezměnílo, zvláště když brankář Gregor K. předvedl několik krásných zákroků, ale naopak přišel v 50min trest po krásném zakončení Pavla Majora a bylo vyrovnáno. Po této vyrovnávací brance začala Morava Český tým přehrávat a ke slovu se opět dostal v 55min. Pavel Kubiš, když z brejku dal druhou branku Moravy. Od této chvíle začal Český tým tlačit Moravu před jejich branku a ta se bránila s vypětím všech sil. Několikrát svými výtečnými zákroky podržel Moravský tým brankář Černý M.. Český tým hrál v závěru na velké riziko, na jednoho obránce, ale branku se jim dát nepodařilo. Tak, že Českému týmu nezůstává nic jiného, než se lépe připravit na odvetu příští rok 2017. Svým výkonem k dobré atmosféře celého utkání přispěli všichni 3 rozhodčí. Na závěr bych chtěl poděkovat P.Troníčkovi a   M. Kučkovi za výbornou organizaci zápasu.

Připravil Havlík L.

 
6.8.2016 – Koňské závody
24.6.2016 – Stanové městečko u rybníka v Hati
 
 4.6.2016 – Závody koňských stříkaček

4.6.2016 se již podruhé v Herálci uskutečnily mezinárodní závody historických koňských stříkaček. Závody pořádal SDH v Herálci. Závodů se zúčastnilo 7 družstev. Byly to SDH Kaplna SR, Radnoves, Hodice, Chlumětín, Křižánky, Heřmanov a Herálec.

Celá akce se velmi povedla a proto patří velké poděkování všem soutěžícím, velké poděkování patří také všem členům SDH v Herálci, kteří se na akci organizačně podíleli. Vyzdvihl bych také hl. organizátora této akce J. Musila. Poděkování patří také všem sponzorům této akce. Vítězem se stalo družstvo Kaplna ze Slovenska, na druhém místě skončilo družstvo Křižánek a na třetím místě družstvo Hodic. Jen více takových akcí.

Sponzoři akce: Obec Herálec, pivovar Rychtář Hlinsko, Agro Měřín, Kavalír M., Katring Plus s.r.o., Stavitelství B+B, Maso Český Dvůr, Restaurace U mostu, Gregor Karel, Domestav, Bartoš Jaroslav, Potraviny Lotos, Stavím rád – Gregor Zdeněk, Mars Svratka, Peklo Čertovina, Penzion Majka, Gregor Luboš.

7.5.2016 – Výšlap na Žákovu horu
 
30.5.2016 – Pálení čarodejnic
 
 
 24.4.2016 – Vítání občánků
 
 f   009 028 078

8.3.2016 – zima v Herálci

8.3.2016 – MDŽ
 
 
30.1.2016 – Ples Zastupitelstva obce Herálec
 
 
 
15.1.2016 – SPCCH – ,, Rozloučení se starým rokem“
 
 Dne 15.1.2016 uspořádal výbor SPCCH spolu s OÚ v kulturním domě akci „Rozloučení se starým rokem!. Akce je pro všechny seniory v obci. Hudba hrála pěkně a všichni se dobře bavili. Občerstvení a hudbu sponzorovala Obec Herálec. Děkujeme !
Poděkování patří všem, kteří se tohoto odpoledne zúčastnili. Škoda, že nás nebylo víc.   🙁
                                                                                                                                        Za SPCCH Miloslava Ondráčková

1.1.2016 – novoroční výšlap na Devět skal

Na Nový rok se konalo setkání občanů na Devíti skalách, kde se sešli obyvatelé Svratky, Křižánek a Herálce.

 DSC_1858

1.1.2016 –  novoroční výšlap na ,,Tisůvku“

Setkání na Tisůvce

Dne 1.1.2016 se uskutečnilo setkání občanů Světnova, Cikháje, Herálce a Škrdlovic u Ćertova kamene na Tisůvce. Přes 100 účastníků setkání si zpříjemnilo tímto výšlapem první den Nového roku. Bohužel nejmíň početná skupina byla z Herálce. Třeba příště to bude lepší. Na místě samém zaznělo, že toto setkání by se mělo stát tradicí. Na Nový rok se konalo ještě jedno setkání občanů na Devíti skalách, kde se sešli občané Svratky, Křižánek a Herálce.                                                                                                  Připravil: Ladislav Havlík

29.12.2015 – Bleší trh na Gregoráku

Tradiční bleší trh.

Ke konci roku se v Herálci uskutečnil již tradiční bleší trh v místní části Gregorův konec pod patronací pana K. Urbánka. Trh se vydařil a navštívilo ho hodně návštěvníků. Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli. Jen více takových akcí v Herálci.                                    Připravil: Ladislav Havlík

29.11.2015 – Vítání občánků

Dne 29.11.2015 p. starosta Lubomír Gregor přivítal do obce Herálec 4 nové občánky. Magdičku Řádkovou, Šarlotku Gregorovou, Theodara Hromádka a Moničku Semanišinovou.

Foto: Kamila Burešová

9.12.2015 – Česko zpívá koledy i v Herálci

„Už podruhé se letos naše obec přidala k celostátní akci Česko zpívá koledy za podpory regionálních deníků.
Ve středu 9.prosince v 18.hod se sešlo před ZŠ i přes deštivé počasí kolem 150 koledníků.  Společně
s Farním sborem pod vedením Lucky Teplé a Zdenči Gregorové  jsme si zazpívali známe i méně známé koledy.
Věřím,že tato tradice se u nás „zabydlela“, budeme v ní každoročně pokračovat a společně si navodíme příjemnou advetní pohodu.“
Připravila: Renáta Gregorová                         Foto: Ladislav Havlík

11.11.2015-  Svatomartinské  rozlévání vína

Tato kulturní akce se uskutečnila 11.11.2015. od 18.30 před budovou základní školy v Herálci. Na bílém koni přijel svatý Martin, kterého stvárnil  Josef Filipi , byl oblečen v dobovém oblečení, požehnal svatomartinskému vínu, které se potom rozlévalo návštěvníkům této akce. Nad touto kulturní akcí převzal záštitu starosta obce pan L. Gregor, který pronesl úvodní slovo. Přivítání svatého Martina se zhostily D. Gregorova a B. Teplá a za to jim svatý Martin poděkoval. K poslechu hrála cimbálová hudba z Frenštátu pod Radhoštěm. Cimbálovka zahrála velmi krásné známé písně a to vedlo některé diváky k  tomu, že si zazpívali s cimbálovkou. Svatý Martin cestou rozhazoval zlaté čokoládové  dukáty, z toho měly  největší radost děti, které  ho při jeho odjezdu vyprovodily až k místu, kde odstartoval na mléčnou dráhu. Velké poděkování patří B. Otavové za upečení svatomartinských rohlíčků, které velmi chutnaly. Na rozlévání svatomartinského přišlo asi 150 diváků. Tuto kulturní akci připravili členové kulturní komise ve složení L.Dospělová, R. Gregorová,Z. Gregorová a L. Havlík.                                                                                                                                                                   Připravil Havlík L.

 

 

28.10.2015 se konal lampionový průvod u příležitosti vzniku samostatného Československého státu

Průvod vyšel od obecního úřadu směrem přes most na křižovatku, kde se průvod otočil a pokračoval do místní části Herálce Chaloupky, kde se průvod otočil a pokračoval před pomník padlých, kde se konalo pietní shromáždění. K účastníkům přednesl projev starosta obce pan L.Gregor. Členové SDH položili věnec k pomníku padlých a po tom zazněla Československá státní hymna. Celou akci organizoval SDH v Herálci. Nádherný pohled byl na děti s rozsvícenými  lampiony. Vzpomínkové shromáždění se konalo za velkého zájmu občanů. V čele průvodu byla nesena Československá státní vlajka následována dvěma hasiči, kteří nesli věnec a za nimi šel lampionový průvod. Než průvod vyšel rozdávali hasiči dětem bombony. Byla to důstojná oslava vzniku Československého státu.

                                                                                                                                                                                         Připravil Havlík L.

  

16.10.2015 – Vystoupila v heráleckém kulturním domě ,,Hlinečanka“. Vystoupení se velmi líbilo. Hlinečanka hrála k poslechu i tanci. Vedoucí souboru připomněl i několik heráleckých muzikantů s kterými se při svém hraní poznal. Před vystoupením Hlinečanky vystoupily děti z naší Základní školy se svým programem pod vedením paní učitelky J. Burešové. Vystoupení se líbilo a diváci děti odměnili velkým potleskem.                                                                                                                                            Připravil L. Havlík – předseda kulturní komise

 

10.10.2015 – II. ročník Familského motokrosu na soukromém motodromu pana Jana Kunce na Familiích, proběhly závody ve čtyřech kategoriích. MX1, MX2, veteráni a děti, a závod na Jawa 21 Pionýr. V kategoriích veteráni se na 3. místě umístil domácí závodník a majitel tratě Jan Kunc starší. V kategorii MX2 zvítězil syn majitele tratě Jan Kunc mladší. Organizaci závodu si vzal za své Jiří Netolický. Hlavním rozhodčím závodu byl Jaromír Havlík. Závody se velmi vydařily a všem závodníkům a divákům se závody líbily. Nejstarším účastníkem závodů byl F. Gregor 71 let, který vyhrál závod veteránů. Jen více takových akcí.                                                                                        Připravil L. Havlík – předseda kulturní komise

 

Několik amatérských fotek ze sobotních rybářských závodů na Kuchyni (3.10.2015). Foto: Ing. Bohumil Dostál

Koncert Toulavé kapely 25.9.2015 se vydařil. Kapela hrála krásné, známé staročeské písně.

 

III. ročník jezdeckého dne v Herálci – Stáj Phoenix

 

Mistrovství dračích lodí Vysočiny 2015

Mistrovství dračích lodí Vysočiny 2015

Mistrovství dračích lodí Vysočiny 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rodáci Vysočiny

 

Vítání občánků 24.5.2015

Vítání občánků 24.5.2015125

Pálení čarodejnic 30.4.2015 TJ Sokol Herálec (hřiště) a SDH Herálec (park)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vítání občánků – Herálec 11.5.2014

00022 005006007080083084084085088087 Program zpestřily děti z mateřské školy pod vedením paní učitelky Kuncové. 01210 Starosta osobně přivítal 8 nových heráleckých občánků. Z toho jednoho chlapečka a sedm holčiček. 120129113105044038032 Rodiče se slavnostně podepsali za své děti do pamětní knihy a převzali finanční i věcné dárky. 127126118116110108102100042041037035030027 132133135 Na závěr se nejmladší občánci Herálce se společně se svými rodiči a sourozenci fotografovali v historické kolébce. 190193176152179156146142073064054058050 +048048

Pálení čarodejnic 30.4.2014

IMG_9674 copyIMG_9622 copyIMG_9603 copyIMG_9594 copyIMG_9692 copyIMG_9644 copyIMG_9637 copyIMG_9684 copy