Dobrý den všem zájemcům o opětovnou lékařskou péči v Herálci a Svratce.

Jak už se to v životě každého přihodilo nebo ještě přihodí, i mně nevyšel záměr poskytovat Vám zdravotní péči už v únoru. Překvapivě to nebylo vinou úřednic z hygienické stanice ve Žďáru, z Krajského úřadu a Všeobecné pojišťovny v Jihlavě, které formulářovou mašinérii bleskurychle zkrátily, ale postaral se o to zákon a nevyzpytatelné chování odstupující paní
doktorky.

Proto se všichni její pacienti stávají pacienty pana doktora ve Svratce, a není na tom nic protizákonného, abych zchladil emoce některým z Vás. Kdyby koupě byla umožněna mně, mohl bych se o Vás začít starat už hned v únoru, jak jsem měl se starosty v plánu. Jenomže nebyla, proto musím čekat na Výběrové řízení, které by mělo být hotovo ode dneška do tří měsíců. Tento čas naštěstí téměř přesně koresponduje s tříměsíční dobou, kdy má pacient nárok na změnu lékaře, což se týká všech pacientů paní doktorky. Přeregistrování od pana doktora ze Svratky tak může začít v květnu, ale bohužel to nepůjde tak lehce jako ve zmiňovaném případě – bez Vašeho rozhodnutí, protože já už budu muset Váš souhlas mít.

Všem zájemcům proto doporučuji, a moc bych si toho vážil, kdybyste tři měsíce počkali. Samozřejmě, že rád přijmu zpět nejenom prodané pacienty, ale kohokoli z Hlinska a přilehlého okolí. V dubnu se ozvu s konkrétními informacemi, takovými, aby Vás registrace obtěžovala co nejméně.

S děkovným pozdravem Váš MUDr. Martin Hatala