Rodina hledá domov

Hezký den

Obracíme se na Vás, protože hledáme nový domov a protože jej nechceme hledat přes realitní kanceláře. Realitkám jde čistě o byznys, nezajímají je vztahy mezi lidmi v obci, obcím jde o to, aby domy a místa žily, vidíte skutečné potřeby místních lidí – tento přístup je nám mnohem bližší.

Pět let jsme obývali, renovovali, zkrášlovali krásný, tři sta let starý dům, ale ten se nyní prodává a my se musíme vystěhovat.

Jsme rodina se dvěma dětmi – holčička má tři roky a chlapeček je ještě v bříšku. Já (Petr) vyučuji angličtinu a ruštinu (mluvím anglicky jako rodilý mluvčí, dále mluvím plynně i rusky a dalšími třemi jazyky), zeměpis, počítače a výtvarnou výchovu, Anežka je překladatelkou, češtinářkou a němčinářkou. Chováme kozy a včely, pečujeme o zeleninovou zahradu, ovocné stromy a o dům. Oba pocházíme z venkova. Rádi se podílíme na nejrůznějších kulturních a společenských aktivitách v místě, kde žijeme.

Musíme vyřešit naši situaci s bydlením co nejdříve, a přitom pokud možno dlouhodobě. Jsme otevření všemu. Ideální pro nás by byl nějaký dům na samotě či klidném místě, se zahradou. Dům, který je dnes částečně nebo zcela nevyužitý. Rádi se o něj budeme starat, oživíme jej, opravíme, co je potřeba. Můžeme se starat o starou babičku a podobně. Dům nemusí být nijak přepychově vybaven, dokonce nemusí být vybaven vůbec, může v něm být nepořádek (ten uklidíme).

Rádi do domu přivedeme ze studny vodu, uděláme rozvody elektřiny, vymalujeme, pokud tam nebude nábytek, přivezeme si jej, posečeme zahradu. Pokud bychom i na novém místě mohli chovat kozy, potěšilo by nás to, ale smíříme se i s tím, že kozí farmičku přenecháme někomu jinému.

Kdybyste byli tak hodní a poptali se ve Vaší obci (víme, že ne každý má internet), přeposlali naši prosbu komukoliv, pověsili ji na facebook, přetiskli ji v místním zpravodaji, vyvěsili na místní nástěnce, v obchodě, ve škole – pomůžete nám. Chápeme, že obec asi žádné vhodné prostory nevlastní, ale nejcennější pro nás bude, pokud někoho, kdo má nevyužitý dům, znáte, a naši prosbu mu přepošlete. Nebo je třeba někde v blízkosti prázdná fara, hájovna nebo

mlýn…

Nejpraktičtější kontakt na nás je přes: email: mam.radost@gmail.com (uvítáme veškeré informace o domě, kde se nachází, fotky, podmínky…, ale samozřejmě máme i telefon: 776 376 706 a poštovní adresu: Anežka a Petr Kučovi, V Šáreckém údolí 54/96 160 00 Praha 6

Děkujeme mnohokrát za Váš čas a ochotu

Anežka a Petr Kučovi

Čistá Vysočina

Čistá Vysočina 2019

     Na sobotu 13.4.2019 byl za Obec Herálec nahlášen na Kraji Vysočina sběr odpadků v rámci akce „Čistá Vysočina“. I přes to, že tato  akce byla propagovaná včas a   účastníme se jí už po šesté, počet sběračů je čím dál menší. Sešlo se nás 9 dospělých a 1 dítě, což svědčí o tom, jak nám „opravdu záleží“ na okolním vzhledu přírody kolem naši vesnice.  Směr sběru byl určen z Herálce přes Kocandu, směr Cikháj a zpět lesem na Huť k „panelce“.

     Děkuji všem zúčastněným, že obětovali svůj volný čas a tříhodinovou procházkou pomohli přispět k dobru této akce.

Fotografie

 

 Renáta Gregorová

1 2